Powstanie i rozwoj firmy

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najszczęśliwsze okresy życia każdej kobiety. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Stanowi wtedy dla nich znak, że rozwój dziecka przechodzi w pewnym kierunku i jeszcze w spektakularny sposób uświadamia je, iż mają pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są znacznie szybko, praktycznie z dnia na doba, a pierwsze bicie serduszka jest możliwe do zrozumienia teraz w 21 dniu ciąży.

Na początku serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu stanowi zatem bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu istotne (całe 6 mm), iż będzie można je zauważyć w poszukiwaniach USG. Niestety, nadal będzie a za malutkie, by uznać jego odpowiedni rozwój. Aby właściwie ocenić rozwój dziecięcego serca, potrzebne będzie zaczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli chodzi o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już prawie 11 tygodnia ciąży, a tylko za pomocą specjalnej aparatury, która jest w stanie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serduszka, przy użyciu stetoskopu, jest dodatkowe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na ostatni etap – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez wszystek okres ciąży krew płodowa nie docierała do płuc maleństwa. Stanowił ostatnie a znak dla kształtującego się organizmu dziecka, że dotychczas nie czas na dowolne oddychanie, należy za to skoncentrować się na dobrym rozwoju organów. Tak dlatego, serce dziecka będzie w sum rozwinięte dopiero w sezonie porodu. Z tego składnika wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie dodatkowe w jakiejkolwiek chwili. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.