Frezowanie napisow cnc

Głównym celem obróbki ubytkowej jest nadawanie kształtu oraz wymiaru, a ponadto chropowatości innego typu produktom metalowym za pomocą usuwania nadmiaru materiału, powszechnie nazywanego naddatkiem. Obecnie jedną spośród niezwykle modnych odmian obróbki ubytkowej jest frezowanie cnc, które jest zużywane w moc przedsiębiorstwach.

Ogólnie obróbkę ubytkową możemy podzielić na obróbkę skrawaniem oraz obróbkę erozyjną. Do obróbki skrawaniem możemy zaliczyć między innymi obróbkę wiórową. To akurat do tej kategorii możemy zaliczyć między innymi operację nazywaną frezowaniem. Warto wiedzieć, że podczas tej obróbki głownie narzędzie wykonuje ruch obrotowy. A w relacje z urządzenia, na jakim pracujemy, pewno się zdarzyć, iż narzędzie może też wykonywać ruch posuwowy. A najczęściej trafia się, iż to dzisiaj ruch posuwowy wykonuje przedmiot obrabiany. Warto mieć, że urządzenie, na jakim prowadzimy wspomnianą operację nazywane jest frezarką. Właśnie na targu występuje wiele rodzajów frezarek. Możemy doliczyć do nich frezarki stołowe, a także frezarki wspornikowe, do jakich należą między innymi: frezarki wspornikowe pionowe oraz poziome, a też frezarki wspornikowe pionowe posiadające skrętną głowicę wrzecionową. Ponadto wyróżniamy również frezarki promieniowe oraz rewolwerowe, a i nakiełczarki, kopiarki oraz frezarki specjalne.

Decydując się na obróbkę materiału metalowego należy przede każdym wybrać odpowiedni sposób obróbki ubytkowej. Jest owo szczególnie istotne, ponieważ w zależności od struktury naszego produkty powinniśmy dobrać dobre parametry jego obróbki.