Faktura i kasa fiskalna

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest materiałem niezmiernie istotnym także dla inwestorowi również dla klienta. Ci podstawowi mają obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci inni powinni za wszelkim razem zabierać ze sobą paragon.

Niestety, większość spośród nas na paragony nie zwraca ogromniejszej uwagi, co w moc przykładach że wynosić przykre konsekwencje. Jak długo powinniśmy trwać takie wydruki z kas fiskalnych również w których sytuacjach mogą się one nam przydać?

W wypadku przedsiębiorców sytuacja jest stosunkowo prosta. Kopie paragonów powinni oni trzymać przez 5 lat-na wypadek kontroli z Urzędu Skarbowego. Po co ale taki dokument klientowi? Ten niewielki skrawek papieru w wielu przypadkach może być wielkie znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy finansowej i znamy, w który styl odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy wiele zyskać. Traktuje to przede każdym tych formie, w jakich zamierzamy zareklamować kupiony towar lub oddać go zaś odzyskać swe pieniądze. W takim przypadku sprzedawca zażąda z nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O jakich terminach musimy pamiętać w chwili, gdy paragon jest nam działać w składaniu reklamacji? Jeśli kupujemy artykuły spożywcze, problemy połączone z nimi możemy zgłosić do 3 dni. Bardzo dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, jakie są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli lub sprzętu RTV. Tu prawo zapewnia nam aż 24 miesiące na wykrycie cechy również na zgłoszenie reklamacji. Tak w chwili, gdyby nie będziemy korzystać paragonu, nasza reklamacja nie zostanie uznana. Im wyższa liczba reklamowanego towaru, tym oczywistsza strata związana z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

http://www.polkas.pl/Pl/oferta/kasy_fiskalne/1/

Pamiętajmy czyli o paragonach, które sprzedawca musi nam dać podczas zakupów. Pamiętajmy też o tym, by dokumenty takie umieszczać w korzystni sposób. Możemy wykonać koperty, w których będziemy przechowywać paragony w pory chronologicznej, możemy dać na ten kierunek specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający stworzone przez nas transakcje był chroniony tak długo, jak długo że występować się podstawą do złożenia reklamacji.