Badanie plodnosci jelenia gora

Badanie płodności u ludzi polega przede każdym na pytaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest głównym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które pochodzą z jajek i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem pytania są więc plemniki.

Kiedy powinno skończyć się badanie?Pytanie to powinno się przygotować w sezonie, gdy po czasie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez względu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je zrealizować i po nowego rodzaju urazach w okolicy krocza i po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed przystąpieniem do badania muszą stać przeprowadzone pewne standardy. Negatywnie na wniosek mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi czas abstynencji płciowej (próbka powinna stać nabyta w momencie 2-7 dni z stosunku), przebyte choroby (często te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura), a też nadużywanie alkoholu. Próbka do poszukiwania powinna i zostać wręczona w minimalny sposób.Badanie nasienia liczy na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich energia i ruchliwość). Dodatkowo ujawnia się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem zalecane są też inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW ocenie niepłodności u ludzi uzyskuje się i różnego rodzaju badania hormonalne. Sprawdza się m.in. poziom wolnego i całego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności potrafią stanowić ponad wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Bada się wówczas pytania na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Istnieje to tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Określa ono możliwość skupiania się przeciwciał z plemnikiem. Musi żyć ich naprawdę dużo wiele, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności często są też różnego typie infekcje. W charakterze ich wykluczenia przeprowadzane są badania mikrobiologiczne.